Žlutý baron - Vlasatá Zuzana, Patočka Jakub,

-13 %
Žlutý baron - Vlasatá Zuzana, Patočka Jakub,
Kód9788027016747
PodnázevSkutečný plán Andreje Babiše: Zřídit stát jako firmu
AutorVlasatá Zuzana, Patočka Jakub,
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-270-1674-7
Jazykčeština
Počet stran168
Rok dotisku2017
Rok vydání2017
Šířka15,9 cm
Tloušťka1,2 cm
VazbaBrožovaná bez přebalu matná
VydavatelVYDAVATELSTVÍ REFERENDUM
Výška23,2 cm
Běžná cena s DPH100 Kč
Sleva13 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH87 Kč
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Kniha Žlutý baron vypráví příběh pátrání dvou novinářů Deníku Referendum, Zuzany Vlasaté a Jakuba Patočky, po odpovědi na otázku, jaké jsou skutečné úmysly Andreje Babiše v politice.

Vzali vážně jeho politická hesla a začali je poměřovat s realitou. Slogan „Řídit stát jako firmu“ je přivedl do Babišových firem: do Agra Jevišovice, do Kosteleckých uzenin, k hustopečskému zemědělskému podniku a do Vodňan, kde stojí slavná drůbežárna.

Jejich reportáže ukazují, že Andrej Babiš nevydělává na vzorovém řízení svých firem. Začali zkoumat, co mu tedy doopravdy přináší zisk. Tak se dostali k otázce, proč každý rok celá republika na jaře zežloutne záplavou řepkových polí. Autoři ukazují, že důvody Babišova angažmá v politice jsou rozhodně jiné a mnohem přízemnější, než jak je popisuje v rozhovorech pro své deníky Mladou frontu Dnes a Lidové noviny.

Kniha je souborem čtivých reportáží a rozborů, s nimiž by se měl seznámit každý, ať už si myslí o československém „superoligarchovi“ cokoli. Vypráví nejen o Babišovi a jeho podnikání, ale také o strachu: celá řada vystupujících postav není v knize na vlastní přání jmenována.

Z čeho a proč tu mají lidé dnes znovu takový strach?

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize