Žízeň - Jo Nesbo

Akce
-20 %
Žízeň - Jo Nesbo
Kód9788074735332
PodnázevHarry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akadem
AutorJo Nesbo
Datum plánovaného vydání8.11.2017
Druh sortimentuKniha
EdiceFleet
ISBN978-80-7473-533-2
Jazykčeština
Počet stran600
Rok vydání2017
Šířka13,8 cm
Tloušťka3,6 cm
VazbaPevná s přebalem matná
VydavatelKNIHA ZLÍN
Výška20,7 cm
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva80 Kč 20 %
Cena s DPH s DPH319 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Jo Nesbo po posledním, desátém díle série o Harry Holeovi umožnil tomuto oblíbenému vrchnímu komisaři odejít od policie, aby si užíval klid a pohodu rodinného života. Harry učí na policejní akademii a žije se svojí ženou Ráchel a jejím synem Olegem v klidné části Osla. Zpovzdálí sleduje dění u policie a v žádném případě se do ničeho nechce plést.

To se změní, když Oslo přepadne Žízeň. Městem začnou otřásat brutální vraždy žen, následující jedna za druhou. Žízeň má vrah, který pije jejich krev. Policie nemá žádné stopy, které by ukazovaly na možného pachatele. Jediným vodítkem je skutečnost, že oběti se seznamovaly prostřednictvím internetové seznamky Tinder.

Panika, která se s přibývajícími oběťmi šíří, se vůbec nehodí vrchnímu policejnímu náčelníkovi Mikaelu Bellmanovi. Chce postoupit do vyšší politiky a uvědomuje si, že vraha je nutné co nejrychleji odhalit, jinak se bude jevit jako neschopný a nevhodný na vyšší úřad. A zároveň ví, že jediný, kdo je schopen vraha zastavit, je jeho dávný rival a protivník Harry Hole.

Harry odmítá jakoukoliv spolupráci, ale Mikael Bellman ho výhružkami donutí k souhlasu. Protože Harrymu nic jiného nezbývá, začne ihned konat: sestaví svoji vlastní pátrací skupinu ze svých starých spolupracovníků a rozjede pátrání. A má stále silnější pocit, že bojuje proti zlu, které již v minulosti potkal.

A dobře ví, že blízký styk s čirým zlem užírá duši, ničí tělo a vede do pekel.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize