Zimní moře - Kearsleyová Susanna

-15 %
Zimní moře - Kearsleyová Susanna
Kód9788024930824
AutorKearsleyová Susanna
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-249-3082-4
Počet stran496
Výška21 cm
Šířka14 cm
Tloušťka3,3 cm
Jazykčeština
Rok vydání2016
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelIKAR
Běžná cena s DPH349 Kč
Sleva52 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH297 Kč
Dostupnost:
Skladem u dodavatele
Tento produkt nelze zakoupit
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Susanna Kearsleyová je kanadská spisovatelka, která píše klasické detektivky a historické romány. V románu Zimní moře se prolíná současnost s historií, s minulými životy a jejich osudy.

Hrdinka knihy Zimní moře, Carrie McClellandová, je úspěšná spisovatelka historických románů. Její poslední kniha, na které pracuje, pojednává o jakobitském povstání, neobjasněné zradě a vzpouře skotských šlechticů v 18.století. Carrie pátrá v historických dokumentech nejdřívě ve Francii a po čase se rozhodne přemístit do Skotska do míst, kde se odehrávaly události, které ji zajímají. Když cestou míjí trosky hradu Slains, pociťuje neobyčejné nutkání se zde zastavit a trosky propátrat. Má neodbytný pocit dejá vu - jakoby zde již někdy byla, zná cestičky i rozmístění místností na hradě.

Rozhodne si pronajmout domek v blízkém městečku a pokračovat v psaní zde. Pozmění trochu koncepci románu a jako hrdinku si zvolí Sofii Petersonovou, svou dávnou praprababičku. A začnou se dít nepochopitelné věci. Nejenže píše s neuvěřitelnou energií, zároveň ji děj naskakuje s přesností, která ji začíná děsit. Všechny historické události si ověřuje a všechny odpovídají záznamům z doby povstání. Carrie se z paměti vynořují vzpomínky tak živé, že je nesmazala ani staletí. Je jedinou osobou, která zná pravdu o spiknutí a zradě.

Co si má počít, když události z dávné historie začnou zasahovat i do jejího současného života?

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize