Zákon o sociálně-právní ochraně dětí s komentářem - Jana Riedlová Jurková

-13 %
Zákon o sociálně-právní ochraně dětí s komentářem - Jana Riedlová Jurková
Kód9788075540225
AutorJana Riedlová Jurková
Druh sortimentuKniha
EdicePrávo
ISBN978-80-7554-022-5
Jazykčeština
Počet stran808
Rok vydání2016
Šířka14,7 cm
Tloušťka4 cm
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelANAG
Výška20,6 cm
Běžná cena s DPH670 Kč
Sleva88 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH582 Kč
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Nový občanský zákoník přinesl mnoho podstatných změn v oblasti rodinného práva, které tvoří základ pro přijímání opatření při zajišťování sociálně-právní ochrany dětem a při pomoci rodičům nebo jiným osobám odpovědným za výchovu dětí v tíživé životní situaci. Pojetí rodinného práva v novém občanském zákoníku přináší mnoho změn, z nichž lze zmínit například změny v oblasti osvojení, pěstounské péče či ústavní výchovy. Na změny v oblasti hmotného práva soukromého, které upravuje občanský zákoník, reaguje zcela nový procesní předpis, a to zákon č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních, a novela občanského soudního řádu.


Publikace Zákon o sociálně-právní ochraně dětí s komentářem obsahuje komentovaný text zákona č. 359/1999 Sb. v aktuálním znění k datu vydání publikace a společně s řadou tematicky souvisejících mezinárodních smluv a zákonů tvoří ucelený komplex právních předpisů v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.
Publikace rovněž reflektuje změny v oblasti soukromého práva, zejména práva rodinného a s ním souvisejících procesních předpisů.


Obsahuje rovněž výňatky souvisejících právních předpisů

Pro přehlednost jsou součástí publikace též výňatky relevantních ustanovení právních předpisů dotýkajících se problematiky sociálně-právní ochrany dětí včetně vyhlášky č. 473/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o sociálně-právní ochraně dětí, a směrnice k vedení spisové dokumentace.


Přínos publikace pro praxi

Autorky nejenže přehledně a srozumitelně komentují obsah jednotlivých ustanovení zákona o sociálně-právní ochraně dětí, ale vysvětlují též filosofii vzniku jednotlivých ustanovení a jejich praktické uplatnění. Zvláště cenné je propojení s jednotlivými ustanoveními předpisů souvisejících, jakož i literatura vztahující se k jednotlivým ustanovením.
Komentář k zákonu o sociálně-právní ochraně dětí je velmi žádanou publikací, která je využívána všemi orgány sociálně-právní ochrany dětí, spolupracujícími nevládními organizacemi či soudci.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize