Zákon o dani z přidané hodnoty - Olga Holubová; Milena Drábová; Milan Tomíček

Zákon o dani z přidané hodnoty - Olga Holubová; Milena Drábová; Milan Tomíček
Kód9788074787409
PodnázevKomentář 6. aktualizované vydání
AutorOlga Holubová; Milena Drábová; Milan Tomíček
ISBN978-80-7478-740-9
Počet stran968
Výška24 cm
Šířka16,8 cm
Tloušťka5,5 cm
Platnost akce2099-12-31
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2015
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelWOLTERS KLUWER
Cena s DPH s DPH980 Kč
Dostupnost:
Vedlejší sklad 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Praktický průvodce při řešení výkladových problémů vznikajících při každodenní aplikaci zákona o dani z přidané hodnoty.

Šesté, aktualizované vydání komentáře zahrnuje poslední novely zákona o DPH, jež s účinností od 1. ledna roku 2015 zejména zásadním způsobem rozšířily uplatňování režimu přenesení daňové povinnosti, zavedly nový režim jednoho správního místa pro vybrané služby poskytované osobám nepovinným k dani, třetí daňovou sazbu a změnily mnohá jiná ustanovení zákona, například pravidla související s nemovitostmi.
Poslední vydání komentáře podává výklad nejnovější úpravy a odpovědi na otázky, se kterými se plátce bude jistě potýkat.
Přináší nový, v české odborné literatuře ojedinělý a komplexní, pohled na problematiku DPH. Seznamuje s komunitárním právem a veškerou i tou nejnovější dostupnou judikaturou Evropského soudního dvora týkající se daných ustanovení zákona o DPH a osvětluje její možné využití v praxi.
Rozebírá praktické uplatňování DPH na konkrétních případech na základě vzájemného vztahu jednotlivých ustanovení směrnice 2006/112/ES, jejího prováděcího předpisu a zákona o dani z přidané hodnoty.
Upozorňuje čtenáře na rozpory mezi tuzemskou a komunitární právní úpravou a možná rizika související s uskutečněním transakcí se subjekty zejména z jiných členských států EU.
Obsahuje informace a citace publikovaných stanovisek Ministerstva financí ČR a informace o závěrech jednání koordinačních výborů Komory daňových poradců ČR a Ministerstva financí ČR, včetně citací z těchto pro plátce mnohdy špatně dostupných materiálů.
Publikace čtenáře v neposlední řadě seznamuje i s dostupnou judikaturou tuzemských soudů, zejména Nejvyššího správního soudu, včetně citací z těchto rozsudků.
V závěru komentáře ke každému paragrafu je seznam souvisejících ustanovení zákona o DPH a evropských právních předpisů (směrnice), výběr dostupné literatury, judikatury tuzemských soudů i Evropského soudního dvora i s citacemi nejvýznamnějších částí rozsudku nebo stanoviska generálního advokáta.
Autorský tým tvoří daňoví poradci, specialisté na DPH, s dlouholetou praxí v tomto oboru.

 

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize