Zabiják Anders a jeho přátelé - Jonas Jonasson

Akce
-20 %
Zabiják Anders a jeho přátelé - Jonas Jonasson
Kód9788087697504
Podnázev(a sem tam nepřítel)
AutorJonas Jonasson
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-87697-50-4
Počet stran320
Výška21,8 cm
Šířka14,2 cm
Tloušťka2,8 cm
Jazykčeština
Rok vydání2016
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelPANTEON
Běžná cena s DPH379 Kč
Sleva76 Kč 20 %
Cena s DPH s DPH303 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Po bombastickém úspěchu románu Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel a po neméně úspěšné Analfabetce, která uměla počítat, přichází Jonas Jonassen s třetím humoristickým románem Zabiják Anders a jeho přátelé /a sem tam nepřítel/.

Stejně jako ve dvou předchozích románech se zde setkáváme s bizarními, pošahanými hrdiny - antihrdiny, kteří vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou a když se spojí dohromady, o překvapení není nouze. Johan Andersson, nazývaný Zabiják Anders proto, že téměř celý svůj dospělý život seděl za mřížemi, je zase jednou na svobodě. Nutně potřebuje práci - nebo spíše peníze, práci by klidně oželel. A nějaké nové přátele.

Po propuštění z vězení zamíří do "svého" penzionu, kde vždycky - pokud byl na svobodě - bydlel. Zde se seznámí s recepčním Perem Perssonem a s prohnanou farářkou Johannou Kjellanderovou, která nevěří v Boha. Tato hvězdná trojka si padne do oka a dohodnou se, že založí společný podnik. Marketing rozjedou výborně, peníze se jim jen sypou. Všechno by pokračovalo k všeobecné spokojenosti, kdyby Zabiják Anders nezačal přemýšlet o marnosti bytí a boží moudrosti. A nebyl by to on, kdyby si svým počínáním nepoštval proti sobě a svým kumpánům celé stockholmské podsvětí.
Ale cesty páně jsou nevyzpytatelné a kdo ví dopředu, komu Pán bůh požehná?

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize