Za krásnější svět - Martin Horáček

-13 %
Za krásnější svět - Martin Horáček
Kód9788074850028
PodnázevTradicionalismus v architektuře 20. a 21. století
AutorMartin Horáček
ISBN978-80-7485-002-8
Počet stran448
Výška30,5 cm
Šířka22 cm
Tloušťka3,6 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2013
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelBARRISTER & PRINCIPAL
Běžná cena s DPH795 Kč
Sleva103 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH692 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Proč se nám líbí památky a stará města? Proč nás nicméně překvapují novostavby s klasickými sloupy a ornamenty? Jak se v uplynulém století sympatie ke starým - tradičním - architektonickým formám vyrovnávaly s novými potřebami?

Co všechny tyto formy spojuje a jak nám mohou nadále prospívat? Cestu k odpovědím na tyto a podobné otázky nabízí kniha Za krásnější svět. Předkládá dějiny tradicionalistické architektury ve 20. a 21. století - první takové dějiny v českém jazyce a dosud nejdůkladnější i ve světovém kontextu. Kniha stojí na průkopnické analýze úlohy vkusu v diskusi o architektuře a na rozboru současného zahraničního úsilí postavit teorii architektury na vědeckou bázi. Z tohoto základu vychází historické kapitoly, probírající odborně objevným a zároveň čtivým způsobem stavby a osobnosti reprezentující tradicionalistický přístup v architektuře a památkové péči ve světě a v českých zemích od konce 19. století do současnosti.

Kniha je určena historikům a kritikům umění, architektům, urbanistům, památkářům, studentům těchto oborů a dalším zájemcům o architekturu a péči o životní prostředí.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize