Vyhoštěná smrt - Jiřina Šiklová

Akce
-17 %
Vyhoštěná smrt - Jiřina Šiklová
Kód9788070171974
AutorJiřina Šiklová
Druh sortimentuKniha
ISBN9788070171974
Počet stran128
Jazykčeština
Rok vydání2013
VydavatelKALICH
Běžná cena s DPH180 Kč
Sleva30 Kč 17 %
Cena s DPH s DPH150 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Nová kniha Jiřiny Šiklové formou fiktivních rozhovorů, vyprávění i teoretických výkladů přibližuje smrt jako základní životní fakt, který k vlastní škodě vytěsňujeme ze svého myšlení a řeči – a s nimi často i umírajícího člověka.

My lidé jsme si jako jediní tvorové vědomi své smrti. Přesto se bojíme o ní mluvit a často to neumožňujeme ani svým blízkým lidem, kteří odcházejí. Napětí se tím stupňuje, umírá se dnes skoro bez rozloučení a vyslovení posledního přání. Knížka Jiřiny Šiklové prolamuje toto nepsané tabu a formou fiktivních dialogů, vyprávění, zamyšlení i teoretických výkladů přibližuje toto období lidského života umírajícím i těm, kteří je doprovázejí. Není to návod, spíše vybídnutí, abychom hledali k druhému cestu alespoň v posledních dnech života.

Autorka po listopadu 1989 založila katedru sociální práce, kterou vedla až do února roku 2000. Poté zde nadále přednášela problematiku životního cyklu, sociální gerontologie, genderu a sociální problémy minorit, národností, azylantů či uprchlíků i tematiku nevládních, neziskových organizací. Je také zakladatelkou centra a knihovny Gender Studies v Praze.
Publikovala desítky statí v odborných časopisech zahraničních i domácích, byla předsedkyní Masarykovy sociologické společnosti v ČR. V roce 1995 získala cenu Žena Evropy, v roce 1999 jí prezident Václav Havel udělil medaili T. G. Masaryka I. stupně za zásluhy o republiku, v únoru 2000 jí byla předána plaketa Alice Masarykové za zásluhy o rozvoj sociální práce v České republice.

V nakladatelství Kalich dosud vydala knihy Deník staré paní (2003), Dopisy vnučce (2007), Matky po e-mailu (2009), knižní rozhovor s Michalem Plzákem a Magdalenou Čechlovskou Bez ohlávky (2011) a studii o studentském protestním hnutí šedesátých let Stoupenci proměn (2012).
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize