Vybírat a posuzovat - Petr Andreas

-13 %
Vybírat a posuzovat - Petr Andreas
Kód9788087855553
PodnázevLiterární kritika a interpretace v období normalizace
AutorPetr Andreas
ISBN978-80-87855-55-3
Počet stran224
Výška20,7 cm
Šířka14,6 cm
Tloušťka1,4 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2016
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelPISTORIUS & OLŠANSKÁ
Běžná cena s DPH249 Kč
Sleva32 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH217 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Způsob fungování literární kritiky v éře tzv. normalizace česká literární historie dosud spíše opomíjela, anebo ji paušalizovala jako jednolitý celek, který je přímým a prvoplánovým důsledkem společenské „deformace“.
Autor monografie Vybírat a posuzovat. Literární kritika a interpretace v období normalizace od pojmu „deformací“ vychází. Hledá však ucelené a komplexní pojmosloví, které by umožnilo jev „deformace“ popsat a vysvětlit jako racionální strategie psaní, reflektující pravidla hry nastavená „normalizující se“ společností.
Kniha podrobně rozebírá recenze, články a polemiky předních i méně známých literárních kritiků 70. a 80. let dvacátého století, bere v potaz oficiálně vydávaná literární díla, ale čerpá také z dosud nepublikovaných lektorských posudků a dalších archivních materiálů. Vlastní interpretace doplňuje výklady a svědectvími pamětníků. Zvolená metoda a dosažená zjištění vedou autora k přehodnocení některých dosavadních výkladů normalizační kultury a k obecným závěrům o zvláštní povaze řeči v autoritářských režimech.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize