Vikýře výrazný prvek šikmých střech - Anna Kadlecová

Akce
-19 %
Vikýře výrazný prvek šikmých střech - Anna Kadlecová
Kód9788085763256
AutorAnna Kadlecová
ISBN80-85763-25-7
Počet stran256
Výška23,5 cm
Šířka16,5 cm
Tloušťka1,7 cm
Kód v url100578
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2004
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelLITTERA
Běžná cena s DPH359 Kč
Sleva70 Kč 19 %
Cena s DPH s DPH289 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Publikace se zabývá otázkou navrhování vikýřů a to částečně po stránce architektonicky výtvarné, ale hlavně po stránce konstrukční.

V úvodní části je uvedena souvislost architektonického ztvárnění vikýřů s architektonickými slohy. V samostatných kapitolách jsou detailněji rozpracovány jednotlivé typy uplatňované v současné výstavbě. Vikýře tvoří nedílnou součást zastřešení, proto jsou také posuzovány z hlediska stavební fyziky. Samostatnou kapitolu tvoří vyhodnocení vlivu vikýřů na denní osvětlení podkrovních místností. Součástí publikace je i statický návrh sedlové hambalkové krovové soustavy s různými typy vikýřů. Publikace obsahuje nejen bohatou fotografickou dokumentaci realizací, ale i řadu jejich konstrukčních detailů. Některé ukázky jsou zachyceny a fotograficky doloženy i v průběhu výstavby.

Bohatou obsahovou náplní je publikace určena jak projektantům, studentům stavebních škol, tak i široké veřejnosti. Dobrými i méně dobrými ukázkami může sloužit jako inspirativní materiál pro vytvoření názoru při realizaci vikýřů do půdních obytných prostorů.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize