Věštění v antickém Řecku IV. - Tomáš Vítek

-13 %
Věštění v antickém Řecku IV. - Tomáš Vítek
Kód9788087054574
PodnázevMezi vodou a ohněm
AutorTomáš Vítek
ISBN978-80-87054-57-4
Počet stran600
Výška24 cm
Šířka17,3 cm
Tloušťka5,9 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelHERRMANN & SYNOVÉ
Běžná cena s DPH555 Kč
Sleva72 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH483 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Čtvrtý a závěrečný díl Věštění v antickém Řecku přináší ve třech částech výklad čtyř větších skupin induktivních věštebných technik, které jsou doloženy z antiky nebo středověku. Část nazvaná „Voda“ pojednává o pozadí a principech metod, které využívaly vodu, její hladinu či vlastnosti. Oddíl „Vzduch“ mapuje celou řadu znamení, která poskytovaly různé nebeské a atmosférické jevy či ptáci a jejich let a chování.
Poslední část, pojmenovaná „Oheň“, zahrnuje všechny techniky, které nějakým způsobem využívaly oheň nebo světlo. Svazek — stejně jako všechny tři předcházející — nabízí nejen velké množství dat a odkazů z různých dob a kultur, ale také početné překlady primárních textů, z nichž se řada objevuje v češtině vůbec poprvé.
Ač je kniha primárně určena historikům náboženství a myšlení, výklad je dobře přístupný i čtenářům, kteří se náboženstvím a historií profesionálně nezabývají, ale zajímají je kořeny jevů, jež se především v esoterice a „lidové moudrosti“ v té či oné formě objevují dodnes.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize