Umění východní Asie - Gabriele Fahr-Beckerová

Akce
-65 %
Umění východní Asie - Gabriele Fahr-Beckerová
Kód9788073912635
AutorGabriele Fahr-Beckerová
ISBN978-80-7391-263-5
Počet stran740
Výška32 cm
Šířka28,5 cm
Tloušťka6 cm
Kód v url153084
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2009
VazbaPevná s přebalem matná
VydavatelSLOVART
Běžná cena s DPH1 999 Kč
Sleva1 300 Kč 65 %
Cena s DPH s DPH699 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Skvostně zpracovaná velkoformátová publikace představuje pestrobarevnou mozaiku fascinující kultury východní a jihovýchodní Asie, jež trvale ovlivnila i kulturu Západu.
Grandiózní architektonické komplexy, malířství, umělecké řemeslo a předměty denní potřeby, sochařství, tanec, kaligrafie a poezie tvoří pestrobarevnou mozaiku fascinující kultury východní a jihovýchodní Asie, jež trvale ovlivnila i kulturu Západu. Od kamenných objektů neolitu až k modernímu umění současné Číny. Jihovýchodní Asie nadchne slavnými chrámovými stavbami i dlouhými domy Indonésie a tradičními budovami v souostroví Malé Sundy. Thajsko a Laos okouzlí svými zlatem hýřícími palácovými a chrámovými stavbami. Bohatství a různorodost japonské kultury se zřetelně projevuje v architektuře paláců, hradů, chrámů, u tradičních domů i v principech zenových zahrad. Obraz doplňují plastiky, dvorské, samurajské a lidové umění.
Prezentována je i mnohostrannost korejského umění ranými bronzy, zlatnickými pracemi, typickými kameninovými nádobami, obrazy a drahocennými oděvy.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize