Talent na vraždu - Wilson Andrew

-15 %
Talent na vraždu - Wilson Andrew
Kód9788024259604
AutorWilson Andrew
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-242-5960-4
Jazykčeština
Počet stran296
Rok vydání2018
Šířka13,7 cm
Tloušťka2,9 cm
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelKNIŽNÍ KLUB
Výška20,8 cm
Běžná cena s DPH299 Kč
Sleva45 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH254 Kč
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Příznivci královny detektivek, duchovní matky Hercule Poirota a slečny Marplové, dodnes neznají pravdu o jejím náhlém zmizení koncem roku 1926. Agatha Christie se pohádala se svým manželem kvůli jeho nevěře, kterou nedávno odhalila, odjela z jejich domu a deset dní byla nezvěstná. Našlo se jen její auto a osobní věci na kraji útesu. Nikdy nikomu neprozradila, kde v té době byla a co dělala. Tyto prázdné stránky v jejím životě přímo vybízejí ke spřádání různých teorií a fantazií.

Andrew Wilson, britský novinář a spisovatel, se chopil příležitosti a vytvořil příběh, který se mohl Agathe Christie přihodit.

Agatha odjíždí do Londýna s úmyslem navštívit svého literárního agenta a rozmyslet si, jak dál v životě. Na nádraží, na nástupišti se jí zamotá hlava a málem spadne pod přijíždějící vlak. V poslední chvíli ji zachytí neznámý muž, který se představí jako doktor Kurs. Agatha Christie mu je vděčná za pomoc, ale nemá z doktora dobrý pocit. Jak se vzápětí ukáže, měla k tomu důvod. Doktor Kurs se nejprve Agátě pochlubí svými znalostmi jejích knih, vychválí zápletky a řešení vražd, aby vzápětí vyslovil onu osudnou větu:

"Vy, paní Agatho Christie, spácháte vraždu, ale ještě před tím zmizíte."

Přesvědčuje Agáthu o tom, že když umí vymyslet brilantní zápletky v knize, nebude pro ni problém vraždu spáchat, protože ona má evidentně Talent na vraždu.

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize