Šógunova dcera - Rowlandová Laura Joh

-13 %
Šógunova dcera - Rowlandová Laura Joh
Kód9788073594626
AutorRowlandová Laura Joh
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7359-462-6
Počet stran376
Výška20,8 cm
Šířka13,6 cm
Tloušťka3,4 cm
Platnost akce2099-12-31
Jazykčeština
Rok vydání2015
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelMETAFORA
Běžná cena s DPH329 Kč
Sleva43 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH286 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Historická detektivka Šógunova dcera patří do řady příběhů zasazených do Japonska z přelomu 17. a 18. století s hlavním hrdinou, Šógunovým komořím Sano Ičiró. Laura Joh Rowlandová je mistriní v líčení atmosféry dávného Japonska, života a chování šóguna a celého jeho dvora.

Šógonová dcera Curuhime umírá za podivných okolností na neštovice. Toho využije Sanův dávný a největší nepřítel na císařském dvoře, intrikán Janagisawa, aby se sám opět stal Šógunovým komořím: "Objeví" Šógunova syna Jošisata a šikovně zmanipuluje císaře. Šógun je nadšený, že má konečně vytouženého nástupce a ochotně dělá vše, co mu Janagisawa našeptává.

Sano má podezření, že údajný Šógunův syn je ve skutečnosti potomek Janagisawy a chystá se to dokázat. Pokouší se také vyšetřit okolnosti podivné smrty Šógunovy jediné dcery Curuhime, ale všechno se spikne proti němu a jeho rodině.

Jošisatova rezidence shoří a s ní pravděpodobně i údajný Šógunův syn. Z vraždy je obviněn Sano a on i celá jeho rodina jsou odsouzeni k potupné smrti.

Podaří se Sanovi, jako už tolikrát předtím, odhalit pravdu a ukázat na pravého viníka nebo podlehne zlu a intrikám a bude to jeho poslední velký případ?

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize