Selhání střeva a transplantace tenkého střeva - Martin Oliverius; Pavel Kohout

-15 %
Selhání střeva a transplantace tenkého střeva - Martin Oliverius; Pavel Kohout
Kód9788020440884
EdiceEdice postgraduální medicíny
AutorMartin Oliverius; Pavel Kohout
ISBN978-80-204-4088-4
Počet stran384
Výška24 cm
Šířka17 cm
Tloušťka2,5 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2017
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelMLADÁ FRONTA
Běžná cena s DPH648 Kč
Sleva97 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH551 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Kniha zabývající se komplexně problematikou selhání tenkého střeva od jeho etiologie, přes diagnostiku a možnosti léčby včetně transplantace tenkého střeva izolovaně i v rámci multiorgánové transplantace.
Zatímco problematika selhání většiny parenchymatózních orgánů je odborné veřejnosti dobře známa, problematika selhání střeva a jeho diagnostika dosud v české literatuře nebyla zpracována. Podílí se na tom nepochybně i to, že tenké střevo nemá specifické diagnostické ukazatele, jako je například hodnota kreatininu u ledvin nebo jaterních testů u jater, které by diagnostiku objektivizovaly. Objektivizace je složitá i náročností makroskopické a bioptické diagnostiky jeho větší části. Střevo navíc představuje největší imunitní orgán v lidském těle, který se významně podílí na celkové imunitě organismu.
Díky úspěchům na poli chirurgickém, intenzivní medicíny a parenterální výživy dnes většina nemocných se selháním střeva dlouhodobě přežívá za přijatelné kvality života. To přináší mnoho dalších medicínských výzev včetně život zachraňující transplantace u pacientů s nezvratným selháním střeva.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize