Rodinná mediace v České republice - Lenka Holá; Lenka Westphalová; Anna Kováčová

-13 %
Rodinná mediace v České republice - Lenka Holá; Lenka Westphalová; Anna Kováčová
Kód9788075020154
AutorLenka Holá; Lenka Westphalová; Anna Kováčová
ISBN978-80-7502-015-4
Počet stran256
Výška20,6 cm
Šířka14,6 cm
Tloušťka1,5 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2014
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelLEGES
Běžná cena s DPH350 Kč
Sleva46 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH304 Kč
Dostupnost:
Rozebráno
Tento produkt nelze zakoupit
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Konflikty v rodině, které nejsou adekvátně řešeny, mohou vést ke krizi, selhávání funkcí rodiny a v konečném důsledku k jejímu rozpadu. Proto stále hledáme vhodné způsoby pomoci rodinám. Jedním z nich je rodinná mediace.
Monografie přináší sociálně právní analýzu řešení rodinných konfliktů z pohledu mediace v České republice. Hledá odpověď na otázku, do jaké míry může mediace přispět k naplnění práva na ochranu rodinného života, k ochraně zájmů nezletilých dětí a k naplnění principu autonomie svobodné vůle členů rodiny při řešení konfliktů a krizí.
Práce si klade za cíl postihnout zkoumané jevy interdisciplinárním přístupem. Využívá poznatků více vědních oborů, především práva, sociologie, sociální práce a psychologie. Tomu také odpovídá její struktura. Je rozdělena do sedmi kapitol, které se zaměřují na charakteristiku současné české rodiny, konflikty v rodině, samotnou rodinnou mediaci a její účastníky, zejména děti. Opomenuta není mediace ve specifických případech, za které je považováno např. násilí mezi rodiči či konflikty mezi rodiči a dětmi. To vše je zasazeno do právního kontextu řešení rodinných konfliktů z historického pohledu i ve stávající české právní úpravě.
V závěru knihy jsou diskutovány požadavky na kompetence rodinných mediátorů a podtržen význam celoživotního vzdělávání.
Kniha je určena všem odborníkům zapojeným do řešení konfliktů v rodině, zejména právníkům, sociálním pracovníkům a psychologům.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize