Raději zešílet v divočině - Aleš Palán; Jan Šibík

-13 %
Raději zešílet v divočině - Aleš Palán; Jan Šibík
Kód9788072603978
PodnázevSetkání s šumavskými samotáři
AutorAleš Palán; Jan Šibík
Datum plánovaného vydání22.11.2019
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7260-397-8
Počet stran384
Výška23,5 cm
Šířka17,5 cm
Tloušťka3,5 cm
Jazykčeština
Rok dotisku2019
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelPROSTOR
Běžná cena s DPH497 Kč
Sleva65 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH432 Kč
Dostupnost:
Připravovaná novinka 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Již čtvrté vydání úspěšného titulu vychází na luxusním italském křídovém papíře, tentokrát s plnobarevnou obálkou.

Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha.

Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Setkáváme se zde s divokými zvířaty, krutými zimami, dokonce i s přízraky. Někteří samotáři jsou vysloveně racionální (zejména obě zpovídané ženy), jiní vyprávějí svůj život trochu jako mýtus. I ten má svou výpovědní hodnotu, jen jinou než výčet ověřených faktů. Způsob, jakým novodobí poustevníci v krajině přebývají, se ostatně dost možná mýtem brzy stane. Pokud se jím už nestal.

Smyslem knihy Raději zešílet v divočině není katalogizace podivínů ani alternativní průvodce po největším českém pohoří. Je jím ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše. Do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Rozhovory s šumavskými samotáři vedl spisovatel a publicista Aleš Palán (Magnesia Litera, Cena Českého literárního fondu), snímky přispěl fotograf Jan Šibík (Czech Press Photo, Golden Prisma Award).

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize