Právo první noci - Vlastimil Vondruška

Doporučujeme
Právo první noci - Vlastimil Vondruška
Kód9788024388878
PodnázevHříšní lidé Království českého
AutorVlastimil Vondruška
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-243-8887-8
Počet stran288
Výška20,9 cm
Šířka13 cm
Tloušťka3,1 cm
Jazykčeština
Rok vydání2019
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelMOBA
Cena s DPH s DPH319 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Píše se rok 1612 a Jan ze Zástřizlí zvaný Mladší přestavuje starobylou tvrz Krakovce na moderní zámek. Když chtěli zbourat zeď ve sklepení, aby mohli zpevnit základy, objevili za ní výklenek. A ve výklenku na zemi kostru člověka. Což nebylo nic divného, v dávných dobách bylo zazdění za živa běžným trestem. Ale divné bylo, že mrtvý měl na krku stříbrný medailon. Na jedné straně měl vyryto Ota 1266 a na druhé byl erb pánů ze Zástřizlí…..

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji.
 Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize