Pohřběte své mrtvé - Pennyová Louise

-15 %
Pohřběte své mrtvé - Pennyová Louise
Kód9788024259376
EdiceSvětový bestseller
AutorPennyová Louise
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-242-5937-6
Počet stran448
Výška23,7 cm
Šířka15,7 cm
Tloušťka3,6 cm
Jazykčeština
Rok vydání2017
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelKNIŽNÍ KLUB
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva60 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH339 Kč
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Další z příběhů vrchního inspektora Gamache Pohřáběte své mrtvé se odehrává v hlavním městě Quebecu, starobylém Quebec City. Inspektor sem přijel za svým bývalým nadřízeným a přítelem, aby zde strávil volný čas a zotavil se z fyzického i psychického zranění, ke kterým přišel při nedávném katastrofálním případu.

Zcela náhodně se připlete k nálezu mrtvého muže ve sklepě starobylé budovy, kde sídlí Literární a historická společnost. Inspektor Gamache se zdráhá zapojit do vyšetřování. Jenže cítí napětí mezi anglofonní a frankofonní části společnosti a hrozící konflikt, jakých již bylo v historii mnoho. Začne pátrat v minulosti a v zimou a sněhem sevřeném městě objevuje nová fakta o oslavovaném i zatracovaném zakladateli Quebecu.

Samuel de Champlain, zakladatel Quebecu, dávno mrtvý a pohřbený. Ale kde? To je záhada, která pronásleduje všechny frankofonní obyvatele. A nyní je mrtvý jeho obdivovatel a zarytý amatérský archeolog. Zdá se, že někdo nechtěl, aby byla odkryta pravda pohřbená před stovkami let.

A ještě jeden případ pronásleduje inspektora Gamache a nenechá ho v klidu. Před časem byl odsouzen za vraždu poustevníka ve vesničce Three Pines inspektorův přítel, starožitník a majitel bistra Olivier. Důkazy byly nezvratné, ale přesto má Gamache pochyby o svém rozhodnutí. Bude muset opět přezkoumat všechny důkazy a otevřít staré rány, aby mohl říci: pohřběte své mrtvé.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize