Podlaha z trávy, strop z hvězd - Iva Tajovská

-13 %
Podlaha z trávy, strop z hvězd - Iva Tajovská
Kód9788087409299
AutorIva Tajovská
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-87409-29-9
Počet stran164
Výška19,7 cm
Šířka12,3 cm
Tloušťka1,5 cm
Jazykčeština
Rok vydání2016
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelEROIKA
Běžná cena s DPH177 Kč
Sleva23 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH154 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Iva Tajovská se ve své nové knize zaměřila na lidi poznamenané životními prohrami. Sociální citlivost k outsiderům, pochopení a porozumění pro jejich psychiku, trápení a problémy vyzařuje z vyprávění o bezdomovci Petrovi a učitelce v důchodu Vlastě. Ti dva se od sebe liší svým sociálním postavením i zázemím, a přece jsou si něčím blízcí, snad schopností tolerance a vnitřní laskavostí.
Kromě toho oba patří k lidem hledajícím pro sebe záchytný bod: Petr na čas nachází útočiště u dalšího bezdomovce, moudřejšího a životaschopnějšího Antonína, nepraktická, ve stáří mužem opuštěná Vlasta, soustavně zraňovaná dcerou, přesto však občas až nesnesitelně pozitivní, se upíná na bývalé žáky a známé mezi farníky.
Kromě těchto smolařů, kteří vzbuzují svou zranitelností náš soucit, zaujme díky autorčině schopnosti přesné charakterizace i postava lidsky odpudivé Ludmily. Také tato stará, těžce nemocná žena žije v naprostém osamění, ve své sobeckosti a nesnášenlivosti se ale nemá čeho zachytit. I její příběh díky bizarní náhodě zasáhne do života jedné z postav a jednotlivé osudy protagonistů novely se spojí v kompaktní celek živě plynoucího vyprávění.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize