Pavoučí síť - Peter Tremayne

-13 %
Pavoučí síť - Peter Tremayne
Kód9788074296840
PodnázevHistorická detektivka
EdiceDetektivky a thrillery
AutorPeter Tremayne
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7429-684-0
Počet stran320
Výška20,7 cm
Šířka14 cm
Tloušťka3 cm
Jazykčeština
Rok vydání2016
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelVYŠEHRAD
Běžná cena s DPH298 Kč
Sleva39 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH259 Kč
Dostupnost:
Vedlejší sklad 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

 Peter Tremayne je britský historik a spisovatel, který se proslavil na celém světě svými historickými detektivkami se sestrou Fidelmou, sestrou krále Mumanu a dálaigh neboli advokátkou soudního dvora v Irsku sedmého století. Irsko této doby je pro většinu současníků zemí prakticky neznámou.  Peter Tremayne vykreslil ve svých knihách život a poměry dávných časů živě, zajímavě a historicky věrně a přiblížil tak poutavou formou historii Irska a velké části Evropy.
Pavoučí síť se odehrává v r.668 v měsíci, který se v Irsku v 7.století označoval jako cét-somon, dnes se mu říká květen. Sestra Fidelma právě zasedala v roli soudkyně v opatství Lios Mhór, když za ní přijel posel od jejího bratra krále se vzkazem, že se má vydat ke vzdálenému klanu Araglinu. Náčelník a člen jeho rodu byl zavražděn. Fidelma se ihned vydá se svým pomocníkem bratrem Eadulfem na cestu, aby vyšetřila okolnosti náčelníkovy smrti.
Jaké je její překvapení, když dorazí na místo činu: pachatel byl zadržen a ihned obžalován z vraždy. Ale protože domělý vrah je hluchoněmý nalezenec, kterým všichni opovrhují, Fidelmě je hned jasné, že za vraždou jsou intriky některého člen klanu.
Když se objeví další zavražděný, Fidelma a Eadulf se stanou oběťmi pokusu o vraždu a případ se dále zamotává, oba dva musejí zapojit všechen svůj důvtip, aby odhalili vraha a rozmotali pavoučí síť intrik, zloby a nenávisti.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize