Pastýřská koruna - Terry Pratchett

-13 %
Pastýřská koruna - Terry Pratchett
Kód9788071976462
AutorTerry Pratchett
Datum plánovaného vydání13.12.2017
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7197-646-2
Jazykčeština
Počet stran352
Rok vydání2017
Šířka11 cm
Tloušťka2,2 cm
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelTALPRESS
Výška17,7 cm
Běžná cena s DPH228 Kč
Sleva30 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH198 Kč
Dostupnost:
Připravovaná novinka
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Pastýřská koruna je poslední knihou Terryho Pratchetta. Napsal ji během posledního roku svého života, ještě předtím, než začátkem roku 2015 podlehl neodbytné a atypické formě Alzheimerovy choroby.

Uzavřou se tu dobrodružství Toničky Bolavé, jejích oddaných Fíglů i spřátelených čarodějek. Objeví se i zcela nový hrdina, který si jistě velmi rychle získá sympatie čtenářů, a nikoliv jen jejich. Dojde k válce s elfy, která je sice krátká, ale o to zuřivější, a jistě neprozradíme nic nečekaného, když řekneme, že elfové i tentokrát odtáhnou s krvavými nosy. Podíváme se do Ankh-Morporku, k trpasličí firmě, která se zabývá výrobou košťat, a zažijeme dosti nezvyklou přeměnu povýšené čarodějky paní Našeptávalové. Rozloučíme se s celou řadou starých známých a jde o loučení o to těžší, že o jejich dalších osudech si už můžeme nechat jen zdát. Bylo ještě tolik knih, které chtěl Terry Pratchett napsat.

Kdyby zůstal naživu, byla by nepochybně i Pastýřská koruna mnohem obsáhlejší, ale i tak je to dobrá kniha a fanouškové Terryho Pratchetta s ní jistě zažijí řadu příjemných chvil.  

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize