Ochrana osobnosti, soukromí a osobních údajů - Pavel Mates; Martin Valoušek; Eva Fialová

-13 %
Ochrana osobnosti, soukromí a osobních údajů - Pavel Mates; Martin Valoušek; Eva Fialová
Kód9788075023469
EdicePraktik
AutorPavel Mates; Martin Valoušek; Eva Fialová
ISBN978-80-7502-346-9
Počet stran432
Výška20,6 cm
Šířka14,5 cm
Tloušťka2,5 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2019
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelLEGES
Běžná cena s DPH590 Kč
Sleva77 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH513 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Osobnostní práva sestávají z dílčích práv, která jsou chráněna právem soukromým i veřejným. Význam jejich ochrany stoupá úměrně tomu, jak se zvyšuje jejich reálné i potenciální ohrožení vlivem masového používání moderních komunikačních technologií. Zvláštní důraz je přitom kladen na ochranu soukromí jakožto jednoho ze základních lidských práv.

Publikace pojednává o ochraně osobnosti, soukromí a osobních údajů v právu ústavním a unijním (GDPR), včetně jeho adaptace v českém právním řádu, obecné úpravě obsažené v občanském zákoníku a v řadě zvláštních oblastí, jako je bankovnictví a platební styk, poskytování zdravotní péče se zdůrazněním významu informovaného souhlasu a speciální kapitola je věnována problematice ochrany těchto práv v kybernetickém prostoru. Autoři se zabývají rovněž prokazováním a zjišťováním totožnosti v soukromoprávních vztazích i v kontaktu s orgány veřejné moci. V závěrečné kapitole se věnují trestněprávní ochraně soukromí.

Praktická příručka je určena nejen odborné veřejnosti, ale všem, kteří mohou přijít do styku s ochranou osobnosti a soukromí ve svém profesním nebo i každodenním životě.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize