Obtížně léčitelná hypertenze - Jan Václavík

-15 %
Obtížně léčitelná hypertenze - Jan Václavík
Kód9788020444219
PodnázevDruhé, doplněné a přepracované vydání
AutorJan Václavík
Druh sortimentuKniha
EdicePostgraduální medicíny
ISBN978-80-204-4421-9
Jazykčeština
Počet stran136
Rok vydání2018
Šířka16,5 cm
Tloušťka1,1 cm
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelMLADÁ FRONTA
Výška24 cm
Běžná cena s DPH341 Kč
Sleva51 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH290 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Kniha stručně a čtivě podává lékaři návod, jak postupovat při vyšetřování a léčbě pacientů s těžšími formami hypertenze.
Ve druhém vydání knihy, která shrnuje epidemiologii, současné možnosti diagnostiky a farmakologické i nefarmakologické postupy léčby pacientů s obtížně léčitelnou a rezistentní arteriální hypertenzí, je přepracována a aktualizována většina kapitol.
V knize jsou například doplněna nová prevalenční data a údaje o kardiovaskulárním riziku pacientů s rezistentní hypertenzí, nově jsou přepracovány a upraveny kapitoly o hodnocení adherence k léčbě a o OSA, v souladu s novými guidelines jsou aktualizovány kapitoly věnované diagnostice primárního hyperaldosteronismu a feochromocytomu.
Nové informace se čtenář dočte také v kapitole věnované léčbě rezistentní hypertenze, a to jak o nefarmakologických opatřeních, tak i o farmakologické léčbě – byla doplněna kapitola o diuretikách, nová zásadní data ze studie PATHWAY-2 o léčbě rezistentní hypertenze, nová data o eplerenonu, stať o léčbě rezistentní hypertenze u chronických onemocnění ledvin, rozšířena byla kapitola o nové studii věnující se renální denervaci a také ostatní nefarmakologické způsoby léčby.
Kniha je určena především internistům, kardiologům, nefrologům a praktickým lékařům.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize