Neobvyklý typ - Hanks Tom

-15 %
Neobvyklý typ - Hanks Tom
Kód9788074982828
Podnázev(něco málo povídek)
AutorHanks Tom
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7498-282-8
Počet stran416
Výška21,3 cm
Šířka13,8 cm
Tloušťka3,9 cm
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelDOMINO
Běžná cena s DPH389 Kč
Sleva58 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH331 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Autor povídkové knihy Neobvyklý typ Tom Hanks patří v současné době mezi nejlepší a nejúspěšnější herce své generace. Mezi jeho významné role patří například filmy Forrest Gump, Appolo 13 a Zachraňte vojína Ryana. V poslední době slaví úspěch jako představitel Roberta Langdona v serii knih Dana Browna.

Tom Hanks je také úspěšným režisérem, producentem....a vášnivým sběratelem psacích strojů. A právě jeho sbírka psacích strojů ho inspirovala k sepsání povídek Neobvyklý typ. Sbírka sedmnácti povídek je ve všech ohledech různorodá. Setkáváme se s množstvím postav, které jsou zasazené do nejrůznějších míst a časů.

 Tom Hanks proslul svým oduševnělým a procítěným herectvím – a tytéž kvality vnáší do své literární prvotiny. Je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. Je zjevné, že se svými postavami žije, a snad právě proto mu čtenář věří, podléhá a užívá si každou větu. Je lhostejné, jestli právě čteme povídku o soužení válečného veterána, o vášnivém milostném vzplanutí dvou přátel, nečekaném objevu mladého nadšeného surfaře nebo o sloupkaři z maloměsta, který starosvětsky komentuje moderní svět. Každý příběh nás přenese do zcela jiného světa, jedno je jim však společné: nevyslovené připomenutí, že i když zdánlivě stojíme nohama pevně na zemi, je dobré mít na zřeteli, že země umí být zrádně vratká.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize