Můj domov, můj svět - Jan Krůta

-13 %
Můj domov, můj svět - Jan Krůta
Kód9788090341876
PodnázevVelký historický přehledník
AutorJan Krůta
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-903418-7-6
Jazykčeština
Počet stran423
Rok vydání2017
Šířka21,8 cm
Tloušťka2,9 cm
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelARCADIA ART AGENCY
Výška30,5 cm
Běžná cena s DPH980 Kč
Sleva127 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH853 Kč
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Historie není změť letopočtů. Historie není biflování. Porozumět dějinám, znamená pochopit souvislosti. Uzlové body dějin byly dějinami rozhodujících okamžiků. Sledování rozhodujících okamžiků dějin od začátku letopočtu do konce středověku je náplň této knihy.

Získejte přehled! Rok po roce procházejte dějinami světovými, českými a dějinami českého regionu. Získáte přehled v souvislostech. Zjistěte, proč šla historie právě tou cestou, kterou šla.

Ke známým i neznámým historickým faktům čtěte někdy objevné, někdy humorné či detektivní nečítankové úvahy, fejetony, malé eseje, překvapivá odhalení autora, známého spisovatele a publicisty.

Názvy některých kapitol prvního dílu:
Člověk v řadě. Kdo sahal na zadek Věstonické Venuši? Kdo vymyslel Čechy? Výpravný seriál o svaté Ludmile. Historie jako Růžová zahrada. Taková normální rodinka. Morytát o strašném hladu. Krvavá jarmareční píseň o univerzálních vrahounech. Reportáž z upálení Mistra Jana. Železná a zlatá superstar. Galimatyáš s Václavy na trůnu. Jak svatý byl svatý Johánek. Z temnoty dějin vystupuje Přísňák. Liška ryšavá na české stopě, Husitství do šuplíku atd.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize