Mráz přichází z Kremlu - Zdeněk Mlynář

-13 %
Mráz přichází z Kremlu - Zdeněk Mlynář
Kód9788090659384
AutorZdeněk Mlynář
ISBN978-80-906593-8-4
Počet stran280
Výška20 cm
Šířka13,2 cm
Tloušťka2,3 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelZEĎ
Běžná cena s DPH298 Kč
Sleva39 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH259 Kč
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Jedinečné svědectví o jednom z nejtemnějších okamžiků české a československé historie. 21. srpen 1968, ale i měsíce, které k národní katastrofě vedly, dny a týdny, které následovaly bezprostředně po ní. Knížka Zdeňka Mlynáře je nesmírně cenným pohledem insidera, muže, který patřil do nejužšího vedení komunistické strany. Byl u klíčových okamžiků, viděl, jak se lámou charaktery, zažil, jak se z domnělých přátel stávají nepřátelé. Snil o spravedlivém komunismu a příliš pozdě si uvědomil, že tato idea není ničím jiným než nástrojem teroru a prostředkem vedoucím k moci.
Unikátní pohled do soukolí moci, za oponu dějin, které se více či méně dotkly každého člověka v této zemi. Ale také výpověď o křehkosti, s jakou se společnost náhled zbavená strachu může tomuto strachu opět velice rychle podvolit.
Mlynářovo svědectví zůstává vysoce aktuální. A poslední roky agresivního počínání Ruska, ať už v Gruzii, na Krymu či na východě Ukrajiny, ho znovu zpětně potvrzují. Historie se opakuje a je dobré se na ni připravit. Protože jestli se něco nemění, je to MRÁZ, KTERÝ PŘICHÁZÍ Z KREMLU.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize