Máma milovala Gabčíka (a ještě Alenku a Československo) - Homolová Tóthová Veronika

-15 %
Máma milovala Gabčíka (a ještě Alenku a Československo) - Homolová Tóthová Veronika
Kód9788024939292
AutorHomolová Tóthová Veronika
ISBN978-80-249-3929-2
Počet stran488
Rok vydání2019
VydavatelIKAR
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva60 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH339 Kč
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Veronika Homolová Tóthová pracuje již skoro dvacet let jako televizní a rozhlasová reportérka. Před deseti lety se začala věnovat vzpomínkám lidí, kteří přežili nacistické nebo komunistické vězení, tábory a pronásledování. Za své reportáže získala v letech 2008-2012 několik novinářských ocenění. Její zpracování osudů Violy Stern Fischerové Mengeleho děvče se stalo bestsellerem na Slovensku i v Čechách.
V knize Máma milovala Gabčíka autorka zpracovala příběh Josefa Gabčíka, Anny Malinové a její dcery Alenky. I díky jejich odvaze a odhodlání mohlo Československo povstat z prachu a zkázy druhé světové války. O Jozefovi Gabčíkovi se píše i v učebnicích pro speciální jednotky, ale o Anně Malinové se nepíše nikde. A přitom byla pro Josefa životně důležitá. Zapomnělo se na ni neprávem, protože se nezachoval výslechový protokol gestapa. Její dcera Alena jako malá přišla o mámu a dlouho netušila, kdo byli její skuteční rodiče, kteří zaplatili cenu nejvyšší za svou účast v odboji.
I když Alena nemohla se svými rodiči strávit dětství, necítí hněv, ale hrdost a obdiv k oběma, a svou matku považuje za nejstatečnější z žen.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize