Magické dítě - Joseph Chilton Pearce

-13 %
Magické dítě - Joseph Chilton  Pearce
Kód9788075301697
PodnázevO vývojových fázích, důležitosti vazby a volné hry pro rozvoj tvůrčího myšlení
AutorJoseph Chilton Pearce
Datum plánovaného vydání22.01.2020
ISBN978-80-7530-169-7
Počet stran320
Výška20,5 cm
Šířka13,7 cm
Tloušťka3 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2019
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelMALVERN
Běžná cena s DPH318 Kč
Sleva41 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH277 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Magické dítě je klasické dílo, které hluboce zpochybnilo panující názory na porodní praxi, rodičovství a vzdělávání dětí. Jeho odvážné myšlenky o tom, jak západní společnost děti poškozuje a jak bychom o ně i o sebe mohli pečovat lépe, dnes znějí pravdivěji než kdykoli předtím. Od chvíle, kdy se narodí, říká Joseph Chilton Pearce, má lidské mládě jediný zájem: naučit se o světě všechno, co se jen lze naučit. Naše planeta je dětským hřištěm a dětskou hru by nic nemělo narušovat. Za takové výchovy je magické dítě šťastný génius, který dokáže cokoli. Je vybaveno k naplnění svého úžasného potenciálu.

S využitím myšlenek mezinárodně uznávaného dětského psychologa Jeana Piageta sleduje Pearce růst systému mysl-mozek od narození až do dospělosti. Alarmující nárůst autizmu, hyperaktivity, dětské schizofrenie a sebevražd dospívajících spojuje s chybami, kterých se při výchově a vzdělávání dětí běžně dopouštíme.

Následně ukazuje, jak obnovit to ohromující bohatství tvůrčí inteligence, které je vrozeným právem každé lidské bytosti. Pearce zpochybnil veškeré naše představy o výchově dětí a současně s tím i naše představy o sobě samých. Jeho poselství je jednoduché: nikdy není pozdě začít si hrát, všichni jsme totiž magické děti.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize