Macbeth - Nesbo Jo

-13 %
Macbeth - Nesbo Jo
Kód9788072527342
EdiceSHAKESPEARE 400
AutorNesbo Jo
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7252-734-2
Počet stran544
Výška20,8 cm
Šířka13,9 cm
Tloušťka3,7 cm
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelPRÁH
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva52 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH347 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

 

Jo Nesbo, jeden z nejúspěšnějších současných spisovatelů a W.Shakespeare, jeden z největších dramatiků v našich dějinách. Co mají společného? Macbetha, příběh o vraždě, touze po moci, nenávisti, věštbě a šílenství.

Macbeth je nejkratší Shakespearova hra: Macbeth, skotský šlechtic a obdivovaný hrdina, podlehne touze po moci, našeptávání čarodějnic a zavraždí krále. Sám se stane králem a aby si moc udržel, vraždí dál. Vraždí, brodí se potoky krve a postupně upadá do šílenství.

Jo Nesbo a jeho parafráze na Macbetha: bývalý feťák a odchovanec dětského domova s problematickou minulostí Macbeth je nejlepším policistou ve městě, prolezlém korupcí a drogami. Když úspěšně zasáhne při razii proti drogové mafii, jeho popularita ještě stoupne a jako odměnu získá významné postavení. A potká strigy. Jejich proroctví mu stále zní v uších, začne propadat našeptávání svého okolí a zabíjí...

"a navíc neodvratitelná moc osudu. Vždyť stalo by se, co se stalo, kdyby se Macbeth nesetkal s čarodějnicemi? Kdyby se nedozvěděl věštbu? Bylo by něco jinak? Možná...."

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize