Labyrint pohybu - Renata Červenková; Pavel Kolář

-13 %
Labyrint pohybu - Renata Červenková;  Pavel Kolář
Kód9788074299759
PodnázevHýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny, tvrd
EdiceRozhovory
AutorRenata Červenková; Pavel Kolář
Datum plánovaného vydání02.09.2019
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7429-975-9
Počet stran272
Výška21 cm
Šířka14 cm
Tloušťka2,6 cm
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelVYŠEHRAD
Běžná cena s DPH298 Kč
Sleva39 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH259 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

„Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny,“ tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní. V důmyslném soustrojí lidského těla a mysli se snaží najít skutečné příčiny, které ho porouchaly, a správnou léčbou navrátit pacientům ztracené zdraví. V rozhovorech s novinářkou Renátou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy, absence spirituality, touha „užívat si“...
Odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně, jak se nám, laikům, často zdá. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí? Proč si tsunami fotíme, místo abychom před ní utíkali?
Renata Červenková je autorkou velmi úspěšného knižního rozhovoru s psychiatrem Radkinem Honzákem Všichni žijem v blázinci.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize