Koncept kontinua - Jean Liedloffová

-13 %
Koncept kontinua - Jean Liedloffová
Kód9788086685793
PodnázevHledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti
EdiceNová éra
AutorJean Liedloffová
ISBN978-80-86685-79-3
Počet stran176
Výška20,6 cm
Šířka13,7 cm
Tloušťka1,4 cm
Kód v url188431
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok dotisku2016
Rok vydání2011
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelDHARMAGAIA
Běžná cena s DPH198 Kč
Sleva26 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH172 Kč
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání.

V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují "léčit" své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním "něčeho", co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku - proč nejsme šťastní.

Koncept kontinua se dočkal vynikajícího kritického přijetí, byl přeložen do třinácti světových jazyků a inicioval vznik rozsáhlé komunity rodičů na celém světě, kteří se řídí jeho principy při výchově svých dětí.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize