Jsou světla, která nevidíme - Anthony Doerr

-13 %
Jsou světla, která nevidíme - Anthony Doerr
Kód9788024367606
AutorAnthony Doerr
Druh sortimentuKniha
EdiceSvětový bestseller
ISBN978-80-243-6760-6
Jazykčeština
Počet stran536
Rok dotisku2015
Rok vydání2015
Šířka16,1 cm
Tloušťka4,9 cm
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelMOBA
Výška21,2 cm
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva52 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH347 Kč
Dostupnost:
Vedlejší sklad 2 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Anthony Doerr získal - mimo jiných ocenění - Pulitzerovu cenu 2015 za svůj román Jsou světla, která nevidíme.

V příběhu se prolínají dvě časové roviny a dva životy: život Marie-Laure, francouzské dívky, a Wernera, německého sirotka.
Marie-Laure žije spokojeně se svým otcem v Paříži. První pohroma ji zasáhne, když v mládí oslepne. Musí se naučit se svou slepotou žít a najít si to nelepší, co jí může život s jejím údělem nabídnout. Ale to ještě není všechno. Paříž je obsazena Němci a Marie-Laura musí s otcem uprchnout. Uchýlí se ke svému strýci, který žije v Bretani ve středověkém městečku Saint-Malo.

Werner se narodil v Německu v hornické kolonii. Rodiče mu zemřeli a on žije ještě se svojí mladší sestrou Juttou v sirotčinci. Již od malička se projevuje jeho vynalézavost a šikovnost. Vždy dovede sehnat něco k jídlu, když v sirotčinci už nemají vůbec nic, a dovede z ničeho vyrobit použitelnou věc. Nejvíce ho fascinuje věda, čísla, technické zázraky. Svou vytrvalostí se mu nejprve povede opravit a zprovoznit radio, a tento jeho talent mu nakonec pomůže k místu na vojenské akademii pro Hitlejugend. Jeho inteligence mu zajistí postavení v německé armádě a dovede ho až do Saint-Malo. A tady, v hodině H, kdy má být Saint-Malo vymazáno z mapy Francie, dojde k osudovému setkání...

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize