Jiří Šigut: Práce/Works 1985-2018 - Jakub Guziur

-13 %
Jiří Šigut: Práce/Works 1985-2018 - Jakub Guziur
Kód9788074372537
AutorJakub Guziur
ISBN978-80-7437-253-7
Počet stran512
Výška29 cm
Šířka25,3 cm
Tloušťka5,2 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelGALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ
Běžná cena s DPH1 495 Kč
Sleva194 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH1 301 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Výpravná monografie Jiřího Šiguta poprvé přináší komplexní pohled na třicet let jeho tvůrčí činnosti. Po celou dobu se tento „enfant terrible“ české fotografie věnuje průzkumu média fotografie, překračuje její hranice, rede?nuje ji a originálním způsobem uvádí do širších souvislostí vizuálního umění. Patří tak k nemnoha českým tvůrcům (J. Sudek, F. Drtikol, J. Funke, J. Štyrský, E. Medková, J. Svoboda, J. Koudelka aj.), kteří prosadili posuny vnímání uměleckých možností fotografe.
Na počátku své tvorby Šigut programově nevstupoval do procesu dlouhotrvající expozice a zaznamenával tak obvyklé činnosti (cesty autobusem, vlakem, výtahem, procházky, nákupy…), aby v devadesátých letech již zcela rezignoval na tradiční vztah negativ—pozitiv a záznam pořizoval přímo na citlivou vrstvu fotogra?ckého papíru, kdy zdrojem světla a energií je příroda (denní světlo, hvězdy, měsíc, oheň, světlušky…) či přímo na oblečení s fotocitlivou vrstvou, kdy se sám stal kamerou. Necouvl ani před výzvou, kterou přinesl nástup digitální fotografie, a v současnosti se pokouší nalézt pevnou základnu při rozkladu obrazu na elementární jednotky.
Vedle autorských textů Jiřího Šiguta, které tvoří jakýsi pandán k jeho dílům, knihu doprovází texty teoretiků umění Petra Vaňouse, Martina Klimeše, Jakuba Guziura a Jiřího Valocha.
Kniha vychází v česko-anglickém vydání.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize