Jen pro peníze? - Martina Niedhammer

-13 %
Jen pro peníze? - Martina Niedhammer
Kód9788074225123
PodnázevPražské židovské elity v 19. století – skupinová biografie
AutorMartina Niedhammer
ISBN978-80-7422-512-3
Počet stran380
Výška22 cm
Šířka17 cm
Tloušťka2 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2017
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelNAKLADATELSTVÍ LIDOVÉ NOVINY
Běžná cena s DPH299 Kč
Sleva39 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH260 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Třebaže velkoměšťanské židovské rodiny tvořily počátkem 19. století procentuálně jen malou část pražské židovské obce, hrály významnou roli jak v životě „židovského města“, tak i v širším rámci nežidovské Prahy – jak dodnes dokládá řada architektonických památek hlavního města, ať už jde o okázalé náhrobky na několika pražských židovských hřbitovech nebo vilu Portheimku na pražském Smíchově.
Za svůj rychlý hospodářský vzestup vděčila většina těchto rodin – kniha se blíže věnuje pěti z nich – převážně podnikání v oboru textilnictví, jež v českých zemích přelomu 18. a 19. století zažívalo rozkvět. Tento ekonomický úspěch, který jim do jisté míry otevřel dveře do nežidovského světa, ovšem neznamenal v žádném případě zpřetrhání vazeb s židovstvím. Většina příslušníků pražských židovských elit se spíše pohybovala v obou světech, jež se porůznu snažila navzájem harmonizovat.
Kniha dává na základě řady písemných i vizuálních pramenů čtenáři nahlédnout do hospodářských, náboženských a politických dějin Prahy i do vztahů mezi muži a ženami či dobové hmotné kultury a kultury bydlení.
 

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize