Jaromír Funke - Mezi konstrukcí a emocí - Antonín Dufek

Akce
-26 %
Jaromír Funke - Mezi konstrukcí a emocí - Antonín Dufek
Kód9788074371066
AutorAntonín Dufek
ISBN9788074371066
Počet stran276
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2013
VydavatelKANT
Běžná cena s DPH1 750 Kč
Sleva455 Kč 26 %
Cena s DPH s DPH1 295 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Jaromír Funke (1896-1945)patřil mezi novátory moderní fotografie, podobně jako Jaroslav Rössler, Man Ray, László Moholy-Nagy, Albert Renger-Patzsch, Alexander Rodčenko, Paul Strand, Edward Weston a další. Podobně jako oni se Funke - roku 1922 - vydal na cestu k abstrakci, která vyústila v jeho vlastním -ismu, "fotogenismu".

Reagoval také na kubismus a vytvořil vzorová díla nové věcnosti a konstruktivismu, stál nejblíž Bauhausu. V průběhu dvacátých let akceptoval jako jeden z prvních také iracionální směry, poetismus a surrealismus. Na Bretonově pojetí zázračného setkání založil po polovině třicátých let svoji „emoční fotografii“. Byl typickým všestranně vzdělaným intelektuálem své doby. Součástí knihy je Antologie textů Jaromíra Funkeho.

Kniha přibližuje především logiku utváření a proměn Funkeho tvorby, zasazuje Funkeho dílo do kontextu evropské avantgardní fotografie a kultury. Prokazuje, že Funke patří k jejím průkopníkům.

Jde o první velkou monografii tohoto světově proslulého fotografa. Na knize spolupracovala paní Miloslava Rupešová, dcera Jaromíra Funkeho.

Při předložení dokladu o zakoupení knihy, má zákazník vstup na stejnojmennou výstavu zdarma.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize