Jako v nebi, jenže jinak - Aleš Palán

Doporučujeme
-13 %
Jako v nebi, jenže jinak - Aleš Palán
Kód9788072604289
PodnázevNová setkání se samotáři z Čech a Moravy
AutorAleš Palán
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7260-428-9
Počet stran400
Výška24 cm
Šířka17,1 cm
Tloušťka3,8 cm
Jazykčeština
Rok vydání2019
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelPROSTOR
Běžná cena s DPH497 Kč
Sleva65 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH432 Kč
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Samotáři nežijí jen na Šumavě. Aleš Palán, autor bestselleru Raději zešílet v divočině, přináší setkání s dalšími solitéry žijícími stranou civilizace. Rok a půl za nimi jezdil do odlehlých oblastí od Chodska po Bílé Karpaty, od Jizerských hor po Beskydy.

V knize Jako v nebi, jenže jinak najdeme rozhovor se ženou, která na horské samotě pár kilometrů od slovenských hranic žije v podstatě celý dlouhý život. Setkáme se s chlapíkem, který před dvaceti lety koupil staré vojenské auto a v něm se od té doby skrývá mezi jihočeskými rybníky. Nahlédneme dokonce do poustevny jediného současného poustevníka, františkána bratra Anděla.
Setkání s českými a moravskými samotáři opět přináší vyhraněné postoje, neopakovatelné životní příběhy a notnou dávku přírodní mystiky. Oproti knize Raději zešílet v divočině pak navíc i nečekanou porci humoru.
I druhých osm rozhovorů se samotáři žijícími v odlehlých koutech Česka přiměje čtenáře uvažovat nad otázkou, o co všechno moderní člověk pod nánosem civilizace přišel - a zda by návrat zpět k přírodě nebyl pro většinu populace až příliš drsný.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize