Jak udělat keramickou sochu - Raúl Acero

Jak udělat keramickou sochu - Raúl Acero
Kód9788073412098
PodnázevNápady náměty návody
Cena s DPH s DPHna dotaz
Dostupnost:
Nelze objednat
Tento produkt nelze zakoupit
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Hlína se používá už odnepaměti, a to nejen na výrobu nádob, ale také k vytváření výjimečných sochařských děl. Rozviňte tedy i vy svou dovednost v tomto pozoruhodném umění. Pomůže vám v tom bohatě ilustrovaný průvodce tvorbou keramických soch, kde vás na každé stránce čeká řada nových a zajímavých věcí.
Naučíte se základní techniky – pracovat s válečky, pláty a vyštipovat. Jsou vhodné pro různé věci a při tvorbě jednodušších i složitějších tvarů se vzájemně kombinují. Dozvíte se, jaké vlastnosti má hlína v různých stadiích a jak se správně vypaluje. Poznáte také tradiční i zcela neotřelé postupy při zdobení soch. Například glazury mohou být po vypálení lesklé nebo matové, drsné či hladké, ale můžete použít i olejové či akrylové barvy.
Návody jsou sestavené postupně, takže začínáte s jednoduchými sochami a pokračujete až k těm složitějším a přitom si osvojujete různé techniky. Odpočívající kočka sedí na tlapkách a tváří se, jako by si právě dávala dvacet po lovu na myši. Udělejte si tuto usměvavou šelmičku i vy a naučíte se přitom vytvořit působivou sochu a správně modelovat tvář.
Také se naučíte přesně odhadnout poměr mezi velikostí hlavy a těla ptáka či sestavit podstavec, který je součástí barevného Ptáka na stromě. Hlavně se ale naučíte zachytit odpočívajícího ptáka v tak těžkém materiálu, jako je hlína, přestože jsme spíše zvyklí ptáky vnímat v letu.
Vysochejte si Rybu a pokračujte až k figurám, mezi nimiž vyniká Hliněná hlava. Na stylizované Stojící postavě si opět procvičíte vnímání proporcí jednotlivých částí těla a nakonec váš čeká reliéfní Nástěnná dekorace, jediné čistě abstraktní dílo, kde si budete pohrávat s různými prvky, abyste docílili působivé elegance a půvabu.
Po tomto vyčerpávajícím přehledu zjistíte, že z hlíny můžete vytvářet, na co si jen vzpomenete.
Vytvářet náročné figurativní či abstraktní sochy z keramické hlíny je snadné a přináší to opravdové uspokojení. Naučíte se vytvořit mytologického ptakočlověka nebo překrásnou nástěnnou dekoraci. Můžete rozvíjet svůj talent při objevování základních sochařských technik, které pak můžete vzájemně bez omezení kombinovat a vymýšlet trojrozměrná díla, ve kterých se bude odrážet vaše představivost. Také se dozvíte, jaké existují druhy hlíny, jak se správně vypaluje a jak se dá dále zdobit. Čeká na vás sedm návodů a podle každého z nich se naučíte něco nového, ať už budete tvořit realistického ptáka nebo tajemnou stojící postavu. Při práci v sochařském ateliéru vás jistě bude inspirovat i nepřeberné množství názorných fotografií.