Jáchymovští démoni - Vondruška Vlastimil

-15 %
Jáchymovští démoni - Vondruška Vlastimil
Kód9788024371818
PodnázevLetopisy královské komory
AutorVondruška Vlastimil
Datum plánovaného vydání23.11.2018
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-243-7181-8
Jazykčeština
Počet stran224
Rok vydání2016
Šířka13,2 cm
Tloušťka2,9 cm
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelMOBA
Výška21 cm
Běžná cena s DPH299 Kč
Sleva45 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH254 Kč
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Ve své nové historické detektivce z cyklu Letopisy královské komory s názvem Jáchymovští démoni se Vlastimil Vondruška vrací časem na začátek kariéry ústřední postavy tohoto cyklu, Jiřího Adama z Dobronína.

Jiří Adam po ukončení studií na universitě nastoupil jako mladší písař do úřadu Královské komory. Jako první úkol od královského podkomořího dostal takovou menší inspekční cestu na sever Čech do Krušných hor, kde se před několika lety našlo stříbro. Osada nazvaná Údolí svatého Jáchyma se rozrůstala a tak majitelé panství požádali panovníka, aby ji povýšil na královské horní město. A Jiří Adam z Dobronína měl prošetřit na místě skutečný stav.

Jen co dorazil do osady, byl zavražděn hospodský, u kterého se ubytoval. Na místě činu nalezl stopy, jež podle místních patří démonům, kteří mají vraždu na svědomí. A že jde o vraždu druhou, to se Jiří Adam z Dobronína dozvěděl vzápětí. Stejným způsobem byl totiž zavražděn místní mistr řeznický před několika dny.

Jiří Adam má za úkol obhlédnout situaci v osadě a podat zprávu, na jejímž základě by mohla být povýšena na město. A tak cítí povinnost vyšetřit, kdo je za vraždami dvou místních obyvatel. Jen co začne pátrat po souvislostech, je zavražděn další člověk a Jiří Adam musí napnout síly, aby odhalil pachatele a zabránil dalším vraždám.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize