Hvězda nad arabským peklem - Wurmová Monika

-15 %
Hvězda nad arabským peklem - Wurmová Monika
Kód9788075840769
AutorWurmová Monika
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7584-076-9
Počet stran368
Výška21,5 cm
Šířka15,2 cm
Tloušťka3,8 cm
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná s přebalem lesklá
VydavatelBRÁNA
Běžná cena s DPH349 Kč
Sleva52 Kč 15 %
Cena s DPH s DPH297 Kč
Dostupnost:
Vedlejší sklad 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Hlavní hrdinka Fatima se narodila ve Francii. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nepocházela z radikální afghánské rodiny, která ji v moderní Evropě chce vdát proti její vůli a poslat ji s manželem zpět do Afghanistánu. Fatima snoubence odmítá. Pro urážku na cti rodiny se ji pokusí zabít její vlastní bratři.

Mladá žena jako zázrakem přežije, dostává se do ochranného státního programu. Odchází do Paříže, kde nezměnila jen jméno z Fatimy na Fabiene, ale změnila i víru, protože se s Islámem svojí rodiny nedokázala ztotožnit.

Život odvážné ženy se dlouhá léta zdál být v nejlepším pořádku. Měla nejen skvělé zaměstnání, ale také starostlivého manžela, se kterým občas pracovně vycestovala do zahraničí. Jednoho dne odjíždějí do Saudské Arábie, země, která je neslavně známá svými antifeministickými zákony a přísnými tresty. Tady se vrtkavé štěstí nečekaně proti Fabiene obrátí, dostává se do ženského vězení, daleko od civilizace. Ubohá žena musí snášet příšerné nelidské podmínky, nedostatek jídla i spalující horko. Věznice kromě odsouzených žen ukrývá ve svých útrobách nechutné tajemství. Tajemství, o kterém sice ví každá vězenkyně, ale žádná o něm nemluví. Tady děsivý příběh plavovlásky s ocelově modrýma očima teprve začíná. Připravte se na hrůzu, která vám zlostí zastaví krev v žilách. Tak silný příběh si žádá čtenáře s odvahou poznat odvrácenou stranu postavení ženy v zemi, která ženě právo prakticky ani nedává. Při čtení této knihy odhalíte tabuizovaná témata nesprávně pochopeného náboženství, které vás nejen šokují a pobouří, ale doslova vám vyrazí dech. Jestli se vám už teď při pomyšlení na osud hrdinky ježí chloupky, tak vězte, že to, co ještě přijde, dalece překoná vaše očekávání a hranici chápání. Troufáte si?

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize