Hořící nebe - Iva Tajovská

-13 %
Hořící nebe - Iva Tajovská
Kód9788072604258
EdiceAstra
AutorIva Tajovská
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7260-425-8
Počet stran264
Výška19,7 cm
Šířka12,6 cm
Tloušťka2,5 cm
Jazykčeština
Rok vydání2019
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelPROSTOR
Běžná cena s DPH277 Kč
Sleva36 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH241 Kč
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Román situovaný do východních Čech, připomínající události před 75 lety, kdy město Pardubice zažilo bombardování .Volně navazuje na autorčin román Odpusť, že jsem se vrátil a přibližuje osudy lidí, kteří jsou po prodělaném strádání během první světové války o více než dvacet let později znovu konfrontováni s dopady válečných útrap.
Sleduje, jak chatrnou skořápku propagandou prezentovaného poklidného a bezpečného života v protektorátu nahlodávají sílící represe gradující během heydrichiády a likvidace odbojového a později i partyzánského hnutí.
Utrpení pardubických obyvatel bylo završeno v druhé polovině roku 1944, kdy město zažilo bombardování Spojenci, kterým se až napotřetí podařilo dokončit likvidaci rafinerie vyrábějící syntetický benzín.
Román je psychologickou sondou do životů obyčejných lidí žijících v protektorátu i amerických letců vysílaných ke konci války z italských základen nad naše území, aby likvidovali průmysl zaměřený na válečnou výrobu. Kniha vzdává úctu těm, kteří navzdory všudypřítomnému strachu a nebezpečí dokázali podat pomocnou ruku. Je o lásce v mnoha podobách – zralé, vášnivé, vysněné, zakázané i opovrhované. Je o hledání identity, o statečnosti, nezištnosti, lži i bezohlednosti. Ukazuje, že pravda má tolik tváří, kolik je jejích nositelů a pozorovatelů.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize