Hedvábný strom - Stockwinová Julian

Akce
-50 %
Hedvábný strom - Stockwinová Julian
Kód9788072438792
PodnázevHistorický román
AutorStockwinová Julian
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7243-879-2
Jazykčeština
Počet stran448
Rok vydání2016
Šířka15,5 cm
Tloušťka4,2 cm
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelBRÁNA
Výška21,5 cm
Běžná cena s DPH399 Kč
Sleva200 Kč 50 %
Cena s DPH s DPH199 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Julian Stockwin je autorem mnoha dobrodružných historických románů, populárních v mnoha zemích. Vedle oblíbené námořnické řady Kydd, které již vyšlo 16 dílů, napsal zajímavou knihu o putování dvou dobrodruhů do Číny – Hedvábný strom.

Píše se rok 549 a na Řím se hrnou hordy Ostrogótů, aby plenily a zabíjely. Nicander, obchodník s kadidlem, se na útěku seznámí s prchajícím legionářem Mariem a společně se jim podaří dostat do Konstantinopole. Jsou bez prostředků a po několika neúspěšných pokusech o zbohatnutí dostanou geniální nápad: do západních zemí se dováží z daleké Číny drahé hedvábí, které nikdo než Číňané neumí vyrobit, a ti si jeho tajemství chrání. Traduje se, že v Číně rostou zvláštní stromy, které hedvábí produkují. A tak Nicander s Mariem vymyslí podvod: získají od někoho bohatého prostředky na cestu do Číny s příslibem, že dovezou semena hedvábného stromu. Ovšem nemají v úmyslu plahočit se do daleké a nebezpečné země. Cestou chtějí i s penězi zmizet a usadit se někde daleko od Konstantinopole a v klidu a pohodlí žít.

Podaří se jin přesvědčit císaře Justiniána, že mu mohou dopomoci k získání tajemství výroby hedvábí a s jeho podporou se vydají na cestu v přestrojení za mnichy.

Podniknou nebezpečnou cestu, při které jim jde několikrát o život a nakonec všechno dopadne úplně jinak, než si plánovali.

Román hedvábný strom založil autor na domněnce, kterou uvádějí historické prameny na Západě: s tajemstvím výroby hedvábí se vrátili z Číny dva mniši v roce 551.

A nakonec úryvek z rukopisu byzantského učence a historika, Prokopiose z Kaisareie:

Asi v téže době přišli jacísi mniši. Slíbili císaři Justiniánovi, že obstarají prostředky pro výrobu hedvábí ze Sinae, kde se o tomto umění dozvěděli. Poté, co tyto noviny oznámili, vrátili se tam a přinesli odtamtud vejce červa, jenž se živí listy morušovníku. Tak se započalo umění výroby hedvábí v Římské říši.

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
Artemis - Stockwinová Julian
339 Kč
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize