Geniální přítelkyně 3 - Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou - Elena Ferrante

Geniální přítelkyně 3 - Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou - Elena Ferrante
Kód9788072603640
PodnázevDíl třetí
AutorElena Ferrante
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7260-364-0
Jazykčeština
Počet stran360
Rok vydání2017
Šířka12,5 cm
Tloušťka3 cm
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelPROSTOR
Výška20 cm
Cena s DPH s DPH357 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Z geniálních přítelkyň Eleny a Lily se staly mladé ženy. Zdá se, že se jejich cesty definitivně rozcházejí. Elena se stěhuje do Florencie, kde chce budovat spisovatelskou kariéru, Lila zůstává v bídě neapolské periferie.
Po opojení svobodou a prosperitou báječných šedesátých let přichází jako drsné vystřízlivění „olověná“ léta sedmdesátá, kdy je Itálie zmítaná teroristickými útoky pravicových i levicových extremistů, prostředí univerzit i kulturních institucí se politizuje, vykřikují se zde hesla o nutnosti třídního boje, studenti i intelektuálové se angažují, ale podmínky dělníků, zejména v Kampánii sužované camorristickými klany, se nijak nelepší. Elena by ráda žila revolučním kvasem, ale dokáže dát svému životu náboj a směr sama bez Lily? Lze přátelství udržovat jen „po telefonu“, nebo je lepší pouto mezi hlasy bez těla utnout?

Za příběhem Eleny, která před Neapolí utíká a neuvědomuje si, že si ji nese v sobě, a Lily, která v ní setrvává, protože ví, že nejtěžší je utéct sám před sebou, se i nadále roztáčí sugestivní kaleidoskop životů obyvatel jejich rodné čtvrti, propletenec lásek, křivd, nevraživosti, žárlivosti, věrnosti i zrady.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize