Fyzika superhrdinů - James Kakalios

-13 %
Fyzika superhrdinů - James Kakalios
Kód9788025725153
EdiceAliter
AutorJames Kakalios
ISBN978-80-257-2515-3
Počet stran380
Výška24 cm
Šířka17,5 cm
Tloušťka3 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelARGO
Běžná cena s DPH398 Kč
Sleva52 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH346 Kč
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

James Kakalios, autor knihy Fyzika superhrdinů, je profesorem fyziky na University of Minnesota a je znám široké veřejnosti jako popularizátor tohoto většinou ne příliš oblíbeného předmětu. Svůj celoživotní zájem o komiksy superhrdinů se rozhodl využít originálním způsobem, aby laickému čtenáři přiblížil základní poznatky z fyziky zábavnou formou.

Postupuje od nejjednodušších mechanických principů a postupně se propracovává až ke kvantové mechanice a každé téma vykládá v souvislosti s příhodou některého z četných superhrdinů s nadlidskými schopnostmi. Jeho vývody jsou přitom poměrně neočekávané - bylo by snadné probírat se komiksy a dokazovat, proč jsou z fyzikálního hlediska nesmyslné, ale Kakalidos postupuje právě opačně: každému supehrdinovi dovolí užívat jeho superschopnosti a zaměřuje se na výjevy, kde nedochází k porušování přírodních zákonů - tam, kde autoři využívají fyzikální principy správně.

Jako dlouholetý vysokoškolský učitel ví velmi dobře, jak získat a udržet pozornost posluchačů a mimo to dokáže podat téma zábavně, srozumitelně a poutavě. Výklad o fyzikálních jevech propojí s dějinami klasického komiksu, kde jsou ústředními postavami známí hrdinové jako Superman, Batman nebo Spider-Man a mnozí další hrdinové a hrdinky s řadou kuriózních schopností. Jeho Fyzika superhrdinů s tím stane vyhledávaným a oblíbeným předmětem nejen pro jeho žáky.

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize