Finančněprávní nástroje - Tomáš Sejkora

-13 %
Finančněprávní nástroje - Tomáš Sejkora
Kód9788075022264
PodnázevBoje proti únikům na dani z přidané hodnoty v prostoru Evropské unie
EdiceTeoretik
AutorTomáš Sejkora
ISBN978-80-7502-226-4
Počet stran224
Výška20,7 cm
Šířka14,8 cm
Tloušťka1,4 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2017
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelLEGES
Běžná cena s DPH290 Kč
Sleva38 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH252 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

Monografie provádí komplexní analýzu problematiky daňových úniků v oblasti daně z přidané hodnoty. Srovnává českou právní úpravu s právem Evropské unie a vybraných členských států.

Autor rozebírá jednotlivé termíny, se kterými se setkáváme z důvodu roztříštěnosti terminologie související s daňovými úniky (např. daňové podvody, zkrácení daně), klasifikuje daňové úniky a také analyzuje jednotlivá opatření k potírání daňových úniků, které rozeznává unijní právo. Dále zkoumá rozhodnutí Soudního dvora EU a závěry právní vědy a nalezené závěry zevšeobecňuje s poukazem na možná úskalí jejich aplikace v českém prostředí.

Monografie tak poskytuje ucelený pohled na terminologii daňových úniků v oblasti daně z přidané hodnoty a rozbor právních nástrojů unijního práva sloužících jejich potírání včetně hodnocení jednotlivých aspektů této problematiky s cílem nalézt tzv. best-practice treatment.

Kniha je určena nejen odborné právnické veřejnosti, ale i orgánům veřejné moci a jednotlivcům, na něž dopadá regulace daně z přidané hodnoty.

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize