Evropská nová pravice - Tomislav Sunić

-13 %
Evropská nová pravice - Tomislav Sunić
Kód9788097329228
PodnázevProti liberalismu a egalitářství
AutorTomislav Sunić
ISBN978-80-973292-2-8
Počet stran288
Výška21,7 cm
Šířka13,7 cm
Tloušťka2,6 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2019
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelSOL NOCTIS
Běžná cena s DPH519 Kč
Sleva67 Kč 13 %
Cena s DPH s DPH452 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Sunićův literární debut s názvem Proti liberalismu a egalitářství byl první anglicky psanou knihou zabývající se školou myšlení známou jako evropská nová pravice. Věnuje se analýze jejích hlavních cílů, hodnot a principů, a to především myšlenkám jejího předního představitele, francouzského filosofa Alaina de Benoista.
Nová pravice je volným označením celoevropské školy idejí složené z konzervativních myslitelů, umělců a vědců, stavějících se v průběhu druhé poloviny 20. století jak proti východnímu bolševismu, tak i proti západnímu liberalismu. Nová pravice vychází z tzv. předválečné konzervativní revoluce, myslitelů jako Oswald Spengler, Vilfredo Pareto či Carl Schmitt. Sunić neopomíná ani problematiku pravicového označení tohoto hnutí, neboť nová pravice sama sebe považuje za stojící mimo tradičního dělení na pravici a levici.
Tomislav Sunić se narodil roku 1953 v chorvatském Záhřebu, studoval překladatelství na Záhřebské univerzitě a následně politologii na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. V letech 1993 až 2001 byl chorvatským velvyslancem, následně vyučoval a působil jako překladatel a spisovatel na volné noze.
Českému čtenáři předkládáme překlad přepracovaného a doplněného třetího vydání jeho oslavované a kontroverzní knihy.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize