Dům - Bryson Bill

Akce
-17 %
Dům - Bryson Bill
Kód9788073493745
PodnázevDomov, domácnost, dějiny architektury
AutorBryson Bill
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7349-374-5
Jazykčeština
Platnost akce2099-12-31
Počet stran0
Rok vydání2013
Šířka16,5 cm
Tloušťka4 cm
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelPRAGMA
Výška24 cm
Běžná cena s DPH480 Kč
Sleva82 Kč 17 %
Cena s DPH s DPH398 Kč
Dostupnost:
Zajišťujeme u dodavatele
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Jednoho dne Billa Brysona zaujala myšlenka, že mnohem více času věnujeme studiu válek a všelijakých historických bitev a nezabýváme se tím, z čeho se běžné dějiny doopravdy skládají: ze staletí, během kterých lidé tiše vykonávali své každodenní činnosti – jedli, spali a pokoušeli se zjednodušit si život. A také jej překvapila myšlenka, že klíčové vynálezy lidských dějin lze nalézt přímo v našich domovech. To jej inspirovalo k procházce po vlastním domě. Během cesty se v každé místnosti zastavuje a uvažuje o tom, jak vlastně všechny ty běžné věci vznikly.
Tato okružní cesta domácností jej přiměla shromáždit mnoho informací o dějinách všeho možného i nemožného, od elektřiny po architekturu, od metod uchovávání jídla po vlny epidemií, od obchodu s kořením po stavbu Eiffelovy věže, od krinolín k toaletám; a také o důvtipných lidech, kteří za tím vším stáli. Přišel na to, že ač se nám náš domácký život zdá jako naprosto obyčejný, ve skutečnosti na nás v každém rohu našich domovů číhá skrytá historie, zajímavá, zábavná – a i trochu strašidelná.
To vše spolu s mistrovským stylem vyprávění a jemným humorem činí knihu Dům, domov, domácnost jednou z nejzábavnějších a nejnázornějších knih, které byly o dějinách našeho života kdy napsané.
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize