Dopisy psané stoikem - Lucius Annaeus Seneca

-18 %
Dopisy psané stoikem - Lucius Annaeus Seneca
Kód9788087950517
AutorLucius Annaeus Seneca
ISBN978-80-87950-51-7
Počet stran564
Výška21 cm
Šířka14,2 cm
Tloušťka5 cm
Druh sortimentuKniha
Jazykčeština
Rok vydání2018
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelRYBKA PUBLISHERS
Běžná cena s DPH420 Kč
Sleva74 Kč 18 %
Cena s DPH s DPH346 Kč
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Jaký je smysl života, v čem spočívá pravé štěstí, jak dosáhnout trvalé radosti, neohrožené mysli a moudrosti, jak žít, ale také jak zemřít, to jsou základní témata a otázky nejznámějšího a nejčtenějšího Senekova díla, které vzniklo před téměř dvěma tisíci lety a které se nyní poprvé v úplnosti dostává k českému čtenáři. Jeden z nejcitovanějších autorů všech dob v něm prostřednictvím dopisů adresovaných svému příteli Luciliovi Iuniorovi odpovídá na základní otázky lidské existence a nabízí klíč k tomu, jak se stát opravdovým mudrcem a připodobnit se bohu.

Vyhýbej se davu, usiluj o trvalý duševní klid, neochvějnou vyrovnanost a vnitřní autonomii, vypěstuj si nezávislost na vrtkavé a nevyzpytatelné Štěstěně, která někdy štědře obdarovává, a jindy zas bere, pohrdej bohatstvím, slávou, ale i smrtí, nepodléhej vášním a vnějším impulzům, odpoutej se od všeho pomíjivého a především se uč žít v souladu s přirozeností a neustávej v sebezdokonalování a vědomém utváření vlastního já – to jsou hlavní naučení a doporučení, která Lucius Annaeus Seneca rozpracoval a zformuloval již v letech 63 a 64 našeho letopočtu a která díky výraznému individiualismu, jakož i modernímu jazyku a živé dikci, dodnes nepřestávají inspirovat čtenáře.

První kompletní vydání Senekových dopisů Luciliovi vychází v překladu Bohumila Ryby a Václava Bahníka. Vydání je doplněno úvahou Petra Dvořáka o stoickém pojetí osobní transformace a ideálu emočního života.
KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
Tragédie II - Lucius Annaeus Seneca
304 Kč
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize