Dánská dívka - David Ebershoff

Akce
-20 %
Dánská dívka - David Ebershoff
Kód9788074981388
AutorDavid Ebershoff
Druh sortimentuKniha
ISBN978-80-7498-138-8
Jazykčeština
Počet stran400
Rok dotisku2017
Rok vydání2016
Šířka13,5 cm
Tloušťka3,5 cm
VazbaPevná bez přebalu lesklá
VydavatelDOMINO
Výška21 cm
Běžná cena s DPH299 Kč
Sleva60 Kč 20 %
Cena s DPH s DPH239 Kč
Dostupnost:
Vedlejší sklad 3 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?

David Ebershoff a jeho kniha s trochu kontroverzním námětem Dánská dívka. Tedy - šokující byl příběh v době, kdy žili skuteční představitelé, začátkem minulého století. V té době žil v dánské Kodani manželský pár malířů, Einar a Greta Wegenerovi. Einar byl jeden z nejlepších dánských malířů své doby, jeho manželka Greta se snažila prorazit jako portrétistka.

Jejich vášnivé a harmonické manželství v podstatě skončilo v momentě, kdy Gretě nepřišla sedět modelka a ona potřebovala obraz dokončit. Požádala tedy svého manžela, jestli by mohl modelku zastoupit. Jakmile si Einar oblékl dámské šaty, pocítil, že se v něm něco zlomilo. V dámských šatech se cítí mnohem lépe než v pánském obleku. Proč si najednou začal připadat jako žena uvězněná ve špatném těle? Einar se cítí rozpolcený, na začátku 20.století jsou podobné myšlenky tabu.

Nejprve se začne převlékat do dámských šatů, později již uvažuje o změně pohlaví. A je ochotem podstoupit cokoliv, aby jeho transformace byla úplná a dokonalá. Během proměny v ženu Greta svého muže podporuje a věrně ho provází. Díky němu - teď již vlastně jí - konečně prorazí jako uznávaná umělkyně, ale zárověň přijde o milovaného manžela a harmonické manželství.

KNIHY OD STEJNÉHO AUTORA
hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize