Český jazyk Přehled středoškolského učiva - edice maturita - Drahuše Mašková

-10 %
Český jazyk Přehled středoškolského učiva - edice maturita - Drahuše Mašková
Kód9788090257153
AutorDrahuše Mašková
Druh sortimentuKniha
EdiceMaturita
ISBN80-902571-5-1
Jazykčeština
Kód v url106449
Počet stran176
Rok dotisku2006
Rok vydání2005
Šířka16,5 cm
Tloušťka1 cm
VazbaBrožovaná bez přebalu lesklá
VydavatelVYUKA.CZ
Výška24,5 cm
Běžná cena s DPH175 Kč
Sleva17 Kč 10 %
Cena s DPH s DPH158 Kč
Dostupnost:
Skladem > 5 ks
Kdy zboží obdržím Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Učebnice Český jazyk Přehled SŠ učiva je koncipována tak, aby vyhovovala nové podobě maturity.

Pro studenty, kteří se chtějí dozvědět více nebo mají v úmyslu zabývat se studiem jazyka"např. na vysoké škole (bohemistikou, slavistikou, žurnalistikou aj.), nabízí i tzv. něco navíc a zajímavosti.

Učební látka je rozdělena do dvou částí - do části teoretické a praktické. Teoretická část vychází ze středoškolských osnov a Katalogu požadavků ke společné části maturitní zkoušky. Příručka je zaměřena na komplexní poznatky o českém jazyce a chce, aby v ní její čtenář našel vše podstatné, s čím se při studiu může setkat. Pro větší názornost a srozumitelnost je do výkladu zařazeno také mnoho ukázek a příkladů.

V každém ze 30 témat, jsou zdůrazněny barvou a kurzívou klíčová slova a příklady. Hlavní pojmy a souvislosti jsou ve výkladu záměrně opakovány, aby si student látku lépe zapamatoval. Jazykovědné termíny se užívají zčásti české a zčásti latinské.

Praktická část knihy (cvičebnice) obsahuje pravopisná cvičení, texty k diktátům, komplexní jazykové rozbory a tzv. testy s uzavřenými odpověďmi či s výchozím textem, které jistě pomohou v přípravě na maturitu a přijímací zkoušky na vysokou školu. Pedagogům může tato praktická část ušetřit čas s vyhledáváním textů k diktátům či rozborům a s přípravou cvičení.

Na konci knihy je zařazen klíč s řešeními a slovníček pojmů. Učebnici využijete: . v průběhu celého studia na střední škole . při přípravě ke společné i školní části maturity . při přípravě na přijímací zkoušky na vysoké školy Zpracováno dle požadavků MŠMT k nové podobě maturitní zkoušky (přehled středoškolského učiva)

hodnocení CBDB: Hodnocení knihy
Komentáře ke knize